Cezvede Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı

Cezvede Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı

Türk kahvesinin tadı kadar köpüğü de önemlidir. Önce göze hitap etmeli sonra tat açısından tatmin etmelidir. Türk kahvesi kahvaltıdan önce veya sonra, aile ve arkadaşlarımızla sohbet ederken, işe başlarken veya bir mola vermek isterken çoğumuz için vazgeçilmezdir. En hızlı şekilde klasik Türk kahvesi yapmak aslında oldukça kolaydır.

Günümüzde kahve makineleri ile köpüklü ve güzel Türk kahvesi yapmak mümkündür. Kahve makinesi kullanmayanlar veya cezvede yapılan kahveyi tercih edenler için kahve yapımından bahsedeceğiz. En basit şekilde geleneksel Türk kahvesi yapımı için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kahve yapımının bazı püf noktaları vardır. Taze kavrulmuş ve kaliteli çekirdeklerden oluşan Türk kahvesi kahvenizin daha lezzetli olmasını sağlar. Kahve Vadisi olarak kahve çekirdeklerini özenle kavuruyor ve kahvenin en lezzetli halde olmasını sağlıyoruz.

Kahve Vadisi Türk Kahvesi’nin tadı ve kokusuyla tazeliğini uzun süre koruması için, paketlerde aldığınız kahveleri bir kavanoza boşaltmanızı veya ambalajı açtıktan sonra sıkıca kapatarak serin ve kuru yerde saklamanızı öneririz. Kahvenin ıslanmaması oldukça önemlidir.

Tarife gelecek olursak Kahve Vadisi Türk kahvesi yapımı şu şekildedir:

Bir cezveye her fincan için 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyip dilediğiniz şeker miktarına uygun şeker ekleyebilirsiniz daha sonra her fincan için 1 fincan su eklenir. Daha sonra iyice karıştırınız. Karıştırma işlemi bittiğinde kısık ateşte ve köpük oluşuncaya kadar kaynamasını bekleyin. Kaynamaya başlayan kahveyi ocağın üzerinden alın ve üst tabakada kabaran kahve köpüğünü fincanlara eşit miktarda pay edin. Cezvede kalan kahveyi çok az daha kaynatın ve sonra fincanlara bölün. İşte Kahve Vadisi Türk kahveleri ile her daim içmek isteyeceğiniz Türk kahvelerini yapabilirsiniz.

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
×